PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=242114}

Wiatr buszujący w jęczmieniu

The Wind That Shakes the Barley
7,3 15 242
oceny
7,3 10 1 15242
7,1 8
ocen krytyków
Wiatr buszujący w jęczmieniu
powrót do forum filmu Wiatr buszujący w jęczmieniu

tytuł:

ocenił(a) film na 6

Dla każdego człowieka posiadającego elementarną, powtórzę, elementarną wiedzę z historii przełomu XIX i XX wieku, debata prowadzona przez kilkanaście minut tego filmu jest jasna i zrozumiała. Ken Loach jest reżyserem zaangażowanym politycznie - czytaj lewackim - i bardzo przejrzyście przedstawił w swoim filmie podział w IRA po podpisaniu traktatu z roku 1921 - będący zaczątkiem faktycznej wojny domowej i późniejszych coraz częstszych wysuwanych żądań przez ,,rozłamowców'' o charakterze socjalnym. Jego zaangażowanie polityczne o dziwo tutaj przyniosło dobre efekty, w postaci dobrze stonowanej wyważonej powieści o źródłach konfliktu, co ciekawe mającego dopiero się odbyć po II Wojnie Światowej. Osobiście ,,Wiatr buszujący w jęczmieniu'' oceniam jako obraz przeciętny. Nagrodę dostał także Cannes pewien pan który robi poprawnie politycznie dokumenty, więc czemu niektórzy się dziwią, iż ten film mógł także takowe wyróżnienie dostać? Jeśli ktoś chcę sobie obejrzeć krajobrazy - piękno - na dużym ekranie, którego to mają niektórzy ,,maruderzy'' w tym filmie nie dostrzegać( ja tez do nich należę, ale nie sądzę by był to minus filmu), to odsyłam do Terrence Malicka. Z pewnością tam to znajdzie;)

Tymon_P_

Ok, rozumiem film jest naprawdę pieknie nakręcony, zaangazowany ma jakiś tam przekaz. Wlasnie jestem po pokazie i po rozmowie z anglikiem ktory ogladal ze mna Wiatr.. to stwierdzam ze on nic z niego nie zrozumial. Jakby ogladal jakis film kreskowkowy dziejacy sie daleko stad, w jakiejs krainie hen, hen daleko...:) W ogole to muszą miec niezłą fazę ludzie z prawicy i lewicy ogladajacy ten film. Kazdy z nich moze przeklinac rezysera jak i pochwalac:) Jak z Pilsudzkim

BarbarzyncaWsrodSwoich

Ty też masz niezłą fazę ze swoim PiłsudSkim, skończony barbarzyńco!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones