PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=242114}

Wiatr buszujący w jęczmieniu

The Wind That Shakes the Barley
7,3 15 254
oceny
7,3 10 1 15254
7,1 9
ocen krytyków
Wiatr buszujący w jęczmieniu
powrót do forum filmu Wiatr buszujący w jęczmieniu

Mam pytanie. Chciałabym pójść na ten film z klasą w ramach lekcji historii. Waszym zdaniem ten film nadaje się dla dzieciaków 16- letnich? Zrozumieją go? Nie ma wnim zbyt brutanych scen? Nie ukrywam, że sama z wielką chęcią bym się na niego wybrała :)

ocenił(a) film na 6
Kalether

Moim zdaniem można go pokazać 16-letniej młodzieży, ale lepiej żebyś najpierw zobaczyła go sama i podjęła decyzje. Chyba dla przeciętnego ucznia szkoły średniej nie będzie zbyt skomplikowany, ale nie wiem czy nie uzna go za nudny. Co do brutalności nie jestem pewien, bo nie ma tam jakiś zbliżeń na obrażenia, ale są sceny z torturami (wyrywanie paznokci ale nie pokazane dosadnie). Ja bym to pokazał swojemu dziecku gdybym takiego miał, ale zawsze jest ryzyko, że jakiś rodzic przyjdzie później z pretensjami.
P.S. Jesteś nauczycielką historii w szkole średniej? Jak się pracuje? Pytam, bo może za kilka lat też mnie to czeka.

ocenił(a) film na 2
Lech_qv

Wielkie dzięki za podpowiedź :) Właściwie to jestem nauczycielką zaledwie od 3 miesięcy, ale nie zamieniłabym tej pracy na rzadną inną. Moi uczniowie muszą się zatem jeszcze ze mną pomęczyć.
Bez nich czy z nimi muszę obejrzeć ten film!

ocenił(a) film na 9
Kalether

odpowiem jako przedstawicielka rocznika upadku Związku Radzieckiego, czyli rówieśniczka pani podopiecznych. powiedziałabym, że wszystko zależy od zainteresowań delikwentów. z moją klasą spokojnie mogłabym się wybrać, większości chyba by się spodobał albo przynajmniej zainteresował (moja klasa jest na prawdę na poziomie!). chociaż spora grupa moich znajomych spoza szkoły zanudziłaby się na śmierć i nie zrozumiałaby wiele z głębszych wątków. proponuję przypomniec sobie, jak pani uczniowie reagują na filmy z wątkami walki o ojczyznę, o życie w zgodzie z własnym sumieniem.
co do scen brutalnych, to bardziej jesteśmy wytrzymali, niż się dorosłym wydaje.

Ronemund

hmm - co do brutalności to jest pare mocnych scen, co akurat w tym przypadku nie znaczy krwawych. Wspomniana scena torur czy egzekucji do takich właśnie należy - nie ma zbliżeń, nie ma tryskającej krwi ale czuję się to.

Mi się osobiście film bardzo podobał, ale nie wiem jak zareagują na niego widzowie 16letni - pamiętam jak mniej więcej w takim wieku poszliśmy z klasą na 'między słowami' do kina. Ja po seansie byłem absolutnie zachwycony, ale reszta klasy się totalnie wynudziła;/
no cóż ale np: na pianiście nikt nie zasnął;D więc to zależy od klasy;D

ocenił(a) film na 10
Kalether

wg mnie kazdy powinnien ogladnac ten film, bo to obraz jak nas kiedys traktowano i obraz jak kiedys traktowano szkotow, wiec dla mnie ten film jest bardzo dobry, ale od 15 lat dzieciaki moga isc i ogladac smialo. Pozdrawiam ciepło

ocenił(a) film na 10
Halski

"traktowano Szkotów"? to Irlandczycy są, ale film wart obejrzenia przez 16 osoby również

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones