PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=242114}

Wiatr buszujący w jęczmieniu

The Wind That Shakes the Barley
7,3 15 242
oceny
7,3 10 1 15242
7,1 8
ocen krytyków
Wiatr buszujący w jęczmieniu
powrót do forum filmu Wiatr buszujący w jęczmieniu

Filmy o IRA

ocenił(a) film na 8

Jakie znacie filmy o Irlandii, a szczególnie o IRA. Taka tematyka (nie tylko filmów) zaczęła mnie jakiś czas temu interesować ale wydaje mi się, że filmów takich jest niewiele. Widziałem "Wiatr buszujący w jęczmieniu", "Krwawą niedzielę", "Michaela Collinsa", "Modlitwę za konających", "W imię Ojca", "Zdradę" i nic więcej sobie teraz nie przypomnę.

Arczet

Gra pozorów z 1992 z Forestem Whitaker'em

Arczet

jest jeszcze "Zamach w Omagh" z 2004, ale nie dotarłem do tego filmu...

ocenił(a) film na 8
carlos_16

Dzięki. Tych filmów nie widziałem i na pewno obejrzę.

Arczet

"Veronica Guerin" (2003)
"Głód" (2008)
"Bokser" (1997)
Tyle ode mnie ;)

ocenił(a) film na 8
Fiodor_Romanow

Tylko o tym pierwszym nie słyszałem. Na Głód to pewnie do kina się wybiorę, a na Boksera już od jakiegoś czasu poluję.

ocenił(a) film na 4
Fiodor_Romanow

3 świetne pozycje.

Brytyjczycy nakręcili dawno temu już bardzo ciekawy "Niepotrzebni mogą odejść" (1947)

+ są jeszcze filmy o Generale - gangsterze, który śmiało sobie poczynał z IRA "Generał" oraz "Przyzwoity przestępca".

Arczet

Bloody Sunday - nie jest bezpośrednio związany z IRA, ale dotyczy rzezi brytyjskich żołnierzy na irlandzkiej pokojowej demonstracji. Mnie film wcisnął w fotel. Polecam :)

ocenił(a) film na 8
Kate_Sasasajkopat

Widziałem,film jest jak najbardziej związany z IRA, w końcu dotyczy najbardziej znanych wydarzeń w walkach brytyjsko-irlandzkich. Film bardzo dobry i wart obejrzenia.

ocenił(a) film na 6
Arczet

warto obejrzeć też świetne "50 Ocalonych" i "Eksplozja" . W pełni łączą się z historią IRA polecam szczerze!

ocenił(a) film na 10
Stalker56

"Rebel's Heart" u nas pokazywali bodaj pod tytułem "Rebelia"

ocenił(a) film na 10
Arczet

W Roninie jak się uprzeć - też jest wątek irlandzki, pozdrawiam :)

Arczet

Gra pozorów
W imię ojca

ocenił(a) film na 8
kama_2

Michael Collins z Liamem Nessonem, Śniadanie na Plutonie z Cillianem Murphym, Czas Patriotów z Harrisonem Fordem i Seanem Beanem.

Arczet

EKSPLOZJA - Jeff Bridges, Tommy Lee Jones. Są tam wątki IRA.

ocenił(a) film na 7
Arczet

Niedawny "Kryptonim Shadow Dancer" z Clivem Owenem.

Arczet

"Tajna placówka"

ocenił(a) film na 9
Arczet

50 ocalonych, a niedawno wyszedł "Belfast Story'. Ten drugi polecam, jak dobrze znasz angielski, bo przynajmniej na razie nie słyszałem o dystrybucji w Polsce. Widziałem go w irlandzkim kinie i film jest świetny, ale północnoirlandzki akcent jest bardzo ciężki dla kogoś, kto nie miał okazji się z nim osłuchać.

ocenił(a) film na 9
kinomanpl

Ja polecam taki mini serial Harry's Game ze świetnym utworem Clannad użytym w filmie

Arczet

"Cal" Pata O'Connora. Film 1984 roku.

ocenił(a) film na 6
Yaxley_73

Pięć minut nieba, z Liamem Neesonem,, o spotkaniu po latach bojownika UVF (przeciwnicy IRY) z bratem jego ofiary. Także świetne kino

Arczet

Jest jeszcze A Further Gesture 1997 (Kolejny Ruch). Gra w nim ten koleś z The Crying Game 1992 Stephen Rea. Udało mi się zdobyć tylko angielską wersje. Super filmik polecam. Jakby był problem ze znalezieniem, to chętnie pomogę ;)

ocenił(a) film na 9
Arczet

Nie wiem, czy jeszcze śledzisz wątek, ale jakiś czas temu w irlandzkich kinach wyszedł film "Maze". Oparty na faktach film o ucieczce członków IRA z najbardziej strzeżonego więzienia w Irlandii Północnej. Nie wiem, kiedy pojawi się w sieci i czy w ogóle będzie dostępny w polskich kinach, ale obejrzałem i mogę zaręczyć, że warto obejrzeć. Choćby ze względu na realizm. Nie wiem, czy dokładnie tak wyglądała ta ucieczka czy też warunki życia w tym więzieniu, ale świetne surowe ujęcia sprawiały wrażenie, że obraz jest bardzo realistyczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones