PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=242114}

Wiatr buszujący w jęczmieniu

The Wind That Shakes the Barley
7,3 15 254
oceny
7,3 10 1 15254
7,1 9
ocen krytyków
Wiatr buszujący w jęczmieniu
powrót do forum filmu Wiatr buszujący w jęczmieniu

Lubię, jak filmy mają takie poetyckie tytuły :)

Gladka

Jak zobaczyłem tytuł to w pierwszej chwili myślałem, że to ekranizacja świetnej książki "Buszujący w zbożu" J. D. Salingera.

ocenił(a) film na 7
wojt33

Rzeczywiscie fajny tytul :) Ale gitesko bo gra w tym filmie C. Murphy!!! Super aktor!

ocenił(a) film na 9
Gladka

Tytuł jest identyczny z nazwą płyty pewnego wykonawcy folkowego..

Gladka

Ja też lubię, zwłaszcza zanim zmienią ten piękny poetycki tytuł na coś w rodzaju "Zakochany bez pamięci" :/

ocenił(a) film na 9
Lady_Snape

i tak nic nie przebije "Finding Neverland" (="Marzyciel")

Ronemund

Trochę to groteskowa sytuacja, bo ten pełen ciepła i magii film przez tytuł jeszcze do niedawna mylił mi się z "Marzycielami" - kto widział, ten wie jaka to kolosalna przepaść ;D

Lady_Snape

Dead Can Dance miało utwór o takim tytule...pięknie w nim Lisa Gerrard śpiewa a capella.

ocenił(a) film na 9
pierdzioch

nie tylko DCD. słyszałam ten utwór jeszcze w kilku wykonaniach (zawsze a capella!), ale chyba DCD najbardziej mi się spodobało. nie ma piękniejszych melodii niż polskie i irlandzkie.

Ronemund

poważnie mówisz o tych polskich melodiach...no to proszę Cie rzuć jakimś tytułem bo mi nic do głowy nie przychodzi ;|...a co do utworu "the wind that..." no to jest pewnie ludowa melodia/pieść irlandzka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones