PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=242114}

Wiatr buszujący w jęczmieniu

The Wind That Shakes the Barley
7,3 15 254
oceny
7,3 10 1 15254
7,1 9
ocen krytyków
Wiatr buszujący w jęczmieniu
powrót do forum filmu Wiatr buszujący w jęczmieniu

Jeden z najlepszych filmów dotyczących konfliktu irlandzko-brytyjskiego,wiadomo Ken Loach rzadko kiedy zawodzi.Piękne zdjęcia,bardzo dobre aktorstwo i sama historia chwytająca widza za serce,film praktycznie nie ma słabych momentów.Ile razy podczas seansu widz zadaje sobie pytania "jak ja bym postąpił na jego miejscu"?,"do czego ja bym się posunął"?Najważniejsze,że film nie ulega schematom,świat w nim przedstawiony nie jest tylko czarno-biały,nie ma tej ogromnej ilości patosu jaka występuje w podobnych obrazach narodowo-historycznych kręconych w USA czy chociażby w naszym kraju.Szczerze polecam.

ocenił(a) film na 8
kleju30

zgadzam się, film dla mądrego i ambitnego widza... i chyba przez to ma taką (jak dla mnie) słabą ocenę.

Butkus

Film ma statystycznie dobrą ocenę, jak na ambitne kino - mniej więcej tak oceniane są dzieła wymagające. Nie jest źle!

ocenił(a) film na 9
kleju30

Przeszywająca prawda o człowieku! Film podobał mi się z trzech względów: 1) niesamowicie naturalistyczna gra aktorów (chwilami można mieć wrażenie, że ogląda się jakiś dokument), 2) irlandzkie krajobrazy zatopione we mgle (kto choć raz widział Irlandię, ten wie, co mam na myśli) - krajobraz irlandzki jest w jakiś dziwny sposób zespolony z irlandzka mentalnością - podobnie jak odczuwa się pokrewieństwo mentalności polskiej i irlandzkiej; wreszcie najważniejsze - 3) psychologiczny portret człowieka i społeczeństwa wobec poczucia bezsilności - ludzie, którzy początkowo chcąc żyć "normalnie", coraz bardziej wikłają się w żądzy odwetu i chęci radykalnych działań - sytuacja bardzo przypomina mi tu naszą powojenną rzeczywistość, w której też znajdujemy walkę samotnych i zdradzonych romantyków z AK, też nie brakuje bratobójczych aktów odwetowych i też następuje rozkręcenie jakiejś spirali impasu nienawiści po obu stronach, w obrębie jednego narodu. Wielkie kino z głęboką refleksją! Goraco polecam!

kleju30

Dokładnie tak. Kapitalny film...Momentami aż nie mogłem się nadziwić w jaki sposób został nagrany(świetna gra aktorska głównie Cillian'a). Wspaniałe krajobrazy, historia opowiedziana w sposób bardzo naturalny i refleksyjny. Zaskakująco dobre kino.9/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones