PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759290}

Ja, Daniel Blake

I, Daniel Blake
7,4 16 914
ocen
7,4 10 1 16914
6,1 28
ocen krytyków
Ja, Daniel Blake
powrót do forum filmu Ja, Daniel Blake

Prosta na pozór historia, rzeczowa, konkretna i jednocześnie poruszająca w człowieku całe spektrum emocji. Bo jest i wesoło i smutno. Plus cała masa złości , że jest jak jest. Po filmie można godzinami dyskutować, a czemu tak a nie inaczej. Zmusza do myślenia. A Daniel Blake to mój ulubiony tegoroczny bohater filmowy - mogłabym za niego wyjść za mąż ;)

ocenił(a) film na 7
kingucha89

Ja planów matrymonialnych wobec jego osoby nie mam, ale przyznaję, że od razu wzbudza sympatię, nie sposób go nie polubić.

ocenił(a) film na 6
kingucha89

Nie sądzę, żebyś chciała za niego wyjść, co nie znaczy, że nie chciałabyś mu pomóc. Rozumiem Twoją intencję, która pokrywa się z intencją reżysera. Dopiszę tu też kilka moich uwag co do filmu, bo nie chcę tworzyć nowych wątków.
Dla mnie Dan Blake to taki Józef K. w urzędzie pracy. Po kilkudziesięciu latach pracy ma zawał i rozpoczyna urzędową odyseję, a jako że jest osobą dobrą, ale niezaradną, natrafia na mur urzędników, kryjących się za plecami przepisów, którzy ustawiają go w pozycji petenta i darmozjada, a za takiego (słusznie!) się nie uważa. Film jest - jak dla mnie - zbyt czarno-biały, choć ludziom trafiającym na mało obrotnych lub niewyspanych urzędników od bezrobocia wyda się całą prawdą i tylko prawdą.

kingucha89

fajny film, faktycznie, wzbudza masę emocji. Daniel jest dobrym człowiekiem, uczciwym, z "sercem na dłoni". Taki porządny facet, do tego sympatyczny /świetnie dobrali aktora/ nie sposób go nie polubić. Mimo dramatycznych okoliczności w filmie jest sporo pozytywnych, wzruszających momentów. Chyba dali je na osłodę, bo inaczej bym nie przebrnęła przez film. Przerażała mnie bezduszność tego cholernego systemu, w którym człowiek jest tak niewiele wart. NO i okropna była dla mnie ta scena, w której sprzedaje meble .....Mnie film przejął okropnym smutkiem,a końcówka, dobiła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones